Galeria

Rok szkolny 2015/2016

  • Jasełka
Geocaching

Góra grosza

Dzień wiosny

Rozgrywki ligowe

FERIE W GIMNAZJUM

Choinka 2016

Andrzejki

11 listopada 2015

Rok szkolny 2014/2015

  • Dzień Edukacji Narodowej

Rok szkolny 2013/2014

  • Wyjazd na lodowisko - Ferie 2013

Rok szkolny 2012/2013

  • I Mazowiecki Festiwal Muzyki Obcojęzycznej
Wręcznie nagród \"Żyj smacznie i zdrowo\"

29 maja do gimnazjum przyjechali przedstawiciele organizatorów konkursu , którzy wręczyli nagrody zwycięskiej klasie III b wraz z wychowawczynią, przeprowadzili warsztaty kulinarne z konkursem. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz gminy Pani Halina Banaś i Pan Bogdan Przychodzeń oraz Pani Elżbieta Przerwa – pielęgniarka szkolna. Na koniec miał miejsce występ gwiazdy You Can Dance Adama Kościelniaka, który przeprowadził również godzinne warsztaty taneczne dla grupy uczniów. Uroczystość zbiegła się z obchodami Dnia Dziecka i należy ten dzień zaliczyć do wyjątkowo udanych.

I Mazowiecki Festiwal Muzyki Obcojęzycznej

20 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pionkach odbył się I Mazowiecki Festiwal Muzyki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowała Ada Woźniak oraz Kuba Wenerski. Obydwoje wypadli fantastycznie. Ada wywalczyła I miejsce. GRATULUJEMY!!! i czekam na finał w Kozienicach.

Akcja prozdrowotna

Walentynki

Dzień kobiet

Dzień Edukacji Narodowej

15 PAŹDZIERNIKA 2012 w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. Z tej okazji klasa III a pod kierunkiem pani E. Dajek i pani K. Wdowiak przygotowała występ artystyczny. Mogliśmy obejrzeć krótkie scenki, pokazujące w zabawny sposób życie szkoły oraz posłuchać piosenek, także utrzymanych w humorystycznym tonie.

Wycieczka do fabryki bombek

13.12.2012 odbyła się wycieczka do kina Helios i Fabryki Bombek w Radomiu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było kino, obejrzeliśmy niesamowicie śmieszną komedię Asterix i Obelix w służbie Jej Królewskiej Mości. Po opuszczeniu kina uczniowie spędzili swój czas wolny w centrum handlowym a następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek. Mieliśmy okazję obejrzeć w jaki sposób wytwarza się ozdoby choinkowe i jak dużo pracy i czasu trzeba poświęcić, żeby stworzyć pojedynczą bombkę, a właściwie małe dzieło sztuki.

Jasełka

Jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka, zorganizowane przez p. B. Przychodzeń i p. B.Sykut, która czuwała nad oprawą muzyczną. Uczniowie szkoły podstawowej w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie i pasterze. Nasze gimnazjum także miało wkład w przygotowanie tego pięknego przedstawienia, uczennice z klasy 3a i 3b śpiewały kolędy.

Dyskoteka Andrzejkowa

W dniu 28 listopada w naszym gimnazjum odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Młodzież w bardzo dobrych humorach wspólnie tańczyła aż do godziny 19, a nauczyciele sumiennie pełnili dyżury. Gimnazjaliści nie tylko tańczyli ale także mieli okazję sprawdzić co ich czeka w przyszłości. Według uczestników wydarzenia była to świetna dyskoteka. Wielu z nich ma nadzieję, że w niedługim czasie odbędzie się następna.

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś co trzeba pielęgnować. 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska przestała istnieć na mapach Polski, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, kiedy Polacy znów poczuli co to znaczy wolność. Mieliśmy okazję posłuchać poruszających piosenek w wykonaniu klasy 3b i 3a oraz dziewcząt z klasy 2a. Przekazywane treści były wspomagane przez prezentację multimedialną, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Uroczystość przygotowała pani Maryla Markiewicz.